21 Mayıs 2018 Pazartesi

2014 LYS ilk kayıt işlemleri

06 Ağustos 2014 Çarşamba 14:00 tarihinde eklendi | 10052 defa okundu
2014 ösys sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri

 

ATABEY MYO 2014 LYS İLK KAYIT İŞLEMLERİ

2014 ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE BİR PROGRAMA KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Öncelikle https://obs.sdu.edu.tr adresini kullanarak ön kayıt formundaki eksik bilgiler doldurup kayıt edilmelidir. Formu doldurabilmek için gerekli olan öğrenci numaranızı aynı internet adresindeki “TC Kimlik No ile Öğrenci No Sorgulama” linkini kullanarak TC Kimlik Numaranızı girmek suretiyle öğrenebilirsiniz. Şifreleriniz TC Kimlik Numaralarınızın Son 8 hanesi olarak atanmıştır. Doldurmuş olduğunuz ön kayıt formununun çıktısını alarak kayıt esnasında mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1)  Ön kayıt formu

2) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

3) Öğrenci öğrenim ücretlerinin yatırıldığını gösteren banka dekontu,(1.öğretim öğrencilerinden öğrenim ücreti alınmayacaktır. ) (Öğrenim ücretlerini bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Halk Bankası veya Ziraat Bankası şubesine ya da Isparta ilindeki Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine 01 EYLÜL -  5 EYLÜL 2014 tarihleri arasında Öğrenci Numaranızı banka görevlisine bildirmek suretiyle yatırabilirsiniz).

Öğrenim ücreti yatırılırken kurumsal tahsilât sistemi kullanılacağından dolayı Yurt İçindeki Tüm Şubelerden havale masrafı talep edilmeyecektir.

4) Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı Diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen  merkezin adı yazılmaktadır.)

5) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

6) ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversitemiz tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinden sorgulanacaktır. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için  Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

 

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1) Adayların https://obs.sdu.edu.tr adresini kullanarak ön kayıt formunu doldurduktan sonra kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2) Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.                                    

3) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: 1. Öğretim Programlarına yerleştirilen adaylar istemeleri haline 01-05 Eylül 2014 tarihleri arasında e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr  adresinden e-Devlet Kapısı üzerinden Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemini yapabileceklerdir.

Kaydını e-Devlet üzerinden yaptıran adayların yukarıda ifade edilen “Kayıt İçin Gerekli Belgeleri” 18-19 Eylül 2014 tarihleri arasında kayıt yaptırdıkları okulun öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen sürelerde belgelerini teslim etmeyen adayların ders kayıtları yapılmayacaktır.

 

KAYIT TARİHLERİ VE KAYIT MERKEZLERİ

01 Eylül 2014 – 05 Eylül 2014 Atabey Meslek Yüksekokulu Hıdırlık Mevkii Atabey / ISPARTA