21 Mayıs 2018 Pazartesi

2015 YGS/LYS Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Kayıt Yerleri ve İşlemleri

29 Temmuz 2015 Çarşamba 15:27 tarihinde eklendi | 2221 defa okundu

Öncelikle https://obs.sdu.edu.tr adresini kullanarak ön kayıt yaptırmalısınız. 

Formu doldurabilmek için gerekli olan öğrenci numaranızı aynı internet adresindeki “Öğrenci No Öğren” linkini kullanarak TC Kimlik Numaranızı girmek suretiyle öğrenebilirsiniz. 

Şifreleriniz TC Kimlik Numaralarınızın Son 8 hanesi olarak atanmıştır. 

Doldurmuş olduğunuz ön kayıt formunun çıktısını alarak kayıt esnasında mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

(Ön Kayıt Bilgi Formu 24 Temmuz 2015 tarihinde açılacaktır.) Ön kayıt formunu kayıt gününüze kadar doldurup, çıktı alabilirsiniz. “obs.sdu.edu.tr”sitesi en iyi 1024 x 768 piksel ekran çözünürlüğü ve İnternet Explorer 7.+ ziyaret edilebilir. 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Ön Kayıt Bilgi Formu 

2- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslının ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi 

3- Öğrenim ücretlerinin yatırıldığını gösteren banka dekontu, (Öğrenim ücretlerini bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Halk Bankası veya Ziraat Bankası şubesine ya da Isparta ilindeki Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine 28 Temmuz - 18 Eylül 2015 tarihleri arasında Öğrenci Numaranızı banka görevlisine bildirmek suretiyle yatırabilirsiniz). 

2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

(Yeni Kayıt Yaptıracak 1.Öğretim Öğrencileri Ücret Ödemeyecektir.) 

İkinci Öğretim Öğrencilerinden Bakanlar Kurulunun 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı ve öğrenim ücretlerine dair kararı henüz açıklanmadığı için kayıt sırasında 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı öğrenim ücretleri tahsil edilecek olup, ilgili karar açıklandığında her hangi bir fark olması durumunda bahar yarıyılında mahsup edilecektir.) 

 

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DÖNEMLİK KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Birim

ÖĞRENİM ÜCRETİ (2.ÖĞRETİM)

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER

KATKI PAYI (1.ÖĞRETİM)

ÖĞRENİM ÜCRETİ (2.ÖĞRETİM)

MYO

385,00

142,50

577,00

 

4- Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı Diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.) 

5- 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf 

6- ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversitemiz tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinden sorgulanacaktır. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. 

KAYIT TARİHLERİ VE KAYIT YERİ ADRESLERİ

Kayıtlar 03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında LYS Sonuç Belgesinde belirtilen tarihte kayıt hakkı kazanılan okulumuz ya da 28 Temmuz-05 Ağustos 2015 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden yapılacaktır. 

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN DİKKATİNE: 

Adaylar istemeleri haline 28 Temmuz - 05 Ağustos 2015 tarihleri arasında e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-Devlet Kapısı üzerinden Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemini yapabileceklerdir. 

Kaydını e-Devlet üzerinden yaptıran adayların yukarıda ifade edilen “Kayıt İçin Gerekli Belgeleri”  28-30 Eylül 2015 tarihleri arasında kayıt yaptırdıkları okulun öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen sürelerde belgelerini teslim etmeyen adayların ders kayıtları yapılmayacaktır. 

28 Temmuz-05 Ağustos 2015 tarihleri arasında tüm ortaöğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt olamayan ve ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olan öğrenciler bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2015 ÖSYS'de kayıt hakkı kazandıkları programlara 06 Ekim 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.